Kancelaria Leciak
O nas
Jesteśmy prawnikami łączącymi praktykę z pracą naukową na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, oferującymi bogatą wiedzę, rzetelność usług i wysoki standard etyczny.
Nasza oferta ma charakter zindywidualizowany, staramy się zawsze dostosować jej warunki do potrzeb konkretnego Klienta.
Z racji doświadczenia, proponujemy pomoc prawną tak na rzecz osób fizycznych, jak i przedsiębiorców, w formie doraźnej oraz stałej opieki prawnej. Zakres naszej pomocy prawnej obejmuje także indywidualne porady prawne.
W ramach prowadzonej praktyki współpracujemy także z ekspertami i specjalistami z wybranych dziedzin, aby zapewnić kompleksową i rzetelną pomoc prawną.
Inne usługi prawnicze
Nie znaleźli Państwo na naszej stronie usługi, na której Państwu zależy? Nic straconego. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich czynności, które podejmujemy w ramach prowadzonej praktyki. Może okazać się jednak, że jesteśmy w stanie pomóc również w innym zakresie, niż wskazany w zakładce Specjalizacja.
Jeśli jednak nie będziemy w stanie pomóc, chętnie polecimy innych specjalistów z danej dziedziny, z którymi wielokrotnie współpracujemy przy prowadzeniu innych spraw. Zapraszamy do kontaktu pod adresem:
Nasz zespół
DR HAB. MICHAŁ LECIAK
RADCA PRAWNY
Adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wcześniej zatrudniony m.in. w Zakładzie Prawa Karnego Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Zakładzie Podstaw Prawa Medycznego Collegium Medicum UMK w Toruniu.
W latach 2004-2007 odbył aplikację sędziowską, zakończoną egzaminem sędziowskim, od 2008 r. radca prawny.
Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego OIRP w Toruniu, wcześniej sędzia Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, członek Komisji Egzaminacyjnej II stopnia przy Ministrze Sprawiedliwości, rzecznik dyscyplinarny ds. studentów i doktorantów UMK w Toruniu.
Członek Panelu Dyscyplinarnego przy Polskiej Agencji Antydopingowej, sędzia Sądu Polubownego przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce, ekspert Rady Europy w ramach programu Keep crime out of sport, opiekun naukowy Koła Naukowego Prawa Sportowego WPiA UMK w Toruniu Lex Sportiva, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego.
Autor i współautor ok. 180 publikacji naukowych, w tym m.in.: [w:] Kodeks karny. Komentarz, red. R.A. Stefański, CH BECK wyd. 2011-2023 oraz on-line (LEGALIS); [w:] Kodeks wykroczeń. Komentarz, red. P. Daniluk, CH BECK wyd. 2016 i 2019 oraz on-line (LEGALIS); M. Leciak (red.), Prawo sportowe, CH BECK 2018; M. Leciak (red.), Leksykon Prawa Sportowego. 100 podstawowych pojęć, CH BECK 2017; M. Leciak, Doping w sporcie i jego prawnokarne oceny, CH BECK 2021; M. Leciak (red.), Sport a przestępczość zorganizowana, CH BECK 2018; M. Leciak (red. z Ł. Klimczyk), E-sport. Aspekty prawne, CH BECK 2020; M. Leciak (red.), Odpowiedzialność dyscyplinarna w sporcie. Aktualne problemy prawne, TNOiK 2016; M. Leciak (red. z A. Adamski, M. Berent), Warunkowe zawieszenie wykonania kary w założeniach nowej polityki karnej, Wolters Kluwer 2015; M. Leciak, Tajemnica państwowa i jej ochrona prawie karnym materialnym i procesie karnym, Toruń 2009.
Uczestnik kilkudziesięciu konferencji międzynarodowych i krajowych, w Polsce i zagranicą. Prowadzący zajęcia oraz szkolenia m.in. dla Krajowej Izby Radców Prawnych, Okręgowych Izb Radców Prawnych, jako wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, firm ubezpieczeniowych, szpitali, izb lekarskich, przedsiębiorców itd.
Autor kilkudziesięciu opinii i ekspertyz prawnych, a także projektów ustaw.
Jego głównym obszarem praktyki jest:
– prawo karne, prawo wykroczeń oraz prawo karne skarbowe
– prawo sportowe
– prawo medyczne
W wolnym czasie entuzjasta biegania (biegi górskie, ultra), wspinaczki (sportowej oraz wysokogórskiej) oraz nurkowania.
DARIA LECIAK
RADCA PRAWNY
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zatrudniona na stanowisku wykładowcy w Zakładzie Prawa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku.
Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu.
Autorka kilkunastu publikacji naukowych.
Jej głównym obszarem praktyki jest prawo bankowe, zwłaszcza prawna problematyka kredytów waloryzowanych do walut obcych (w szczególności do CHF oraz EURO) oraz kredytów złotowych oprocentowanych według WIBOR.
Reprezentuje przed sądami zarówno kredytobiorców będących konsumentami jak również przedsiębiorcami.
Zajmuje się również stałą obsługą przedsiębiorców, głównie z branży energii odnawialnej, medycznej oraz transportowej.
Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki prawa sportowego, przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą tematyce zatrudniania zawodników w klubach sportowych.
Od najmłodszych lat uprawiała tenis stołowy, obecnie entuzjastka tenisa ziemnego”.
WOJCIECH KIEŁBASIŃSKI
RADCA PRAWNY
Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu i uzyskał tytuł radcy prawnego.
Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wcześniej ukończył studia prawnicze w tej samej jednostce.
Autor kilkunastu publikacji naukowych, prowadzący szkolenia z zakresu prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, postępowania administracyjnego oraz umiejętności miękkich.
W obrębie jego zainteresowań naukowych znajduje się prawo sportowe. Jest autorem wielu artykułów naukowych z tego obszaru. Ukończył FIFA/CIES Programme in Sports Management.
Specjalizuje się w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce. Jest jednym z redaktorów i autorów komentarza do przepisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Laureat nagrody specjalnej w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2023.
W Kancelarii wspiera praktykę prawa sportowego oraz bieżącej obsługi przedsiębiorców.
Jego pasją są sport oraz podróże.
ARKADIUSZ WIŚNIEWSKI
RADCA PRAWNY I DORADCA RESTRUKTURYZACYJNY
Od początku kariery zawodowej (12 lat) zajmuje się pomocą przedsiębiorcom i osobom fizycznym – dłużnikom w szeroko pojętych procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Zdobywał doświadczenie jako pełnomocnik zarówno organów postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, jak i wierzycieli oraz dłużników w tych postępowaniach.
Dzięki współpracy z podmiotami z różnych branż i o różnej wielkości, wszechstronnie poznał specyfikę obsługi prawnej uczestników obrotu gospodarczego, w tym wyzwania wynikające ze stanów niewypłacalności.
Wszystko to pozwala na osiąganie skutecznych efektów zarówno w ramach obowiązków wynikających z funkcji wyznaczanych przez sądy, jak i w realizacji czynności dla pozostałych uczestników obrotu.
TOMASZ SZULC
DORADCA RESTRUKTURYZACYJNY
W swojej praktyce zawodowej od początku związany z prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym.
Jako doradca restrukturyzacyjny przeprowadził ponad sto postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych o zróżnicowanym profilu:
– branży budowlanej,
– odnawialnych źródeł energii,
– transportowej,
– produkcji rolnej.
Obok prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w kręgu jego zainteresowań znajdują się inne obszary prawa cywilnego.
Swoje doświadczenie praktyczne łączy z funkcją wykładowcy prowadząc zajęcia ze studentami.